تجهیزات شهربازی

مالزی یکی از آن کشورهایی است که علاقه و توجه گردشگران ایرانی را معطوف خود کرده و بسیاری در ماه های پاییز و زمستان و تعطیلات نورورزی به سراغ شهر کوالالامپور، یعنی پایتخت این کشور می روند. مالزی که در منطقه ای استوایی قرار دارد با طبیعت همیشه سبز و تفریحات رنگارنگ پایتختش، سر گردشگران را گرم خود می کند. کوالالامپور پایتخت و یکی از مهم ترین شهرهای این کشور است که امکانات جذاب، مراکز خرید متنوع و مارک دار و البته تفریحاتش زبانزد است.

شهربازی سان وی لاگون

چرا پارک آبی سان وی لاگون؟

یکی از بهترین پارک های آبی کشور مالزی را در این مجموعه خواهید یافت.

  • سان وی لاگون، مجموعه ای وسیع از شهربازی و پارک آبی است.
  • علاوه بر سرسره های مهیج، تفریحات آبی و هیجان انگیز دیگری نیز در مجموعه سان وی لاگون وجود دارد.
  • می توانید از نزدیک حیوانات خارق العاده ای را ببینید.
  • پیاده روی بر روی طولانی ترین پل معلق مالزی از جمله فرصت هایی است که تنها در این مجموعه تفریحی دارید.
  • می توانید در یکی از بلندترین سرسره های آبی دنیا هیجان را ببلعید!
  • سالانه 2 میلیون نفر پارک آبی سان وی لاگون را برای خوشگذرانی و تفریح در مالزی انتخاب می کنند.
  • پارک آبی سان وی لاگون از جمله برترین جاذبه های کوالالامپور از دید سایت معتبر تریپ ادوایزر است.

شهربازی سان وی لاگون

آشنایی با شهربازی سان وی لاگون | Sunway Lagoon

قطعا یکی از بهترین پارک های موضوعی و شهربازی های مالزی، سان وی لاگون است که بسیاری با پارک آبی آن آشنایی دارند. برای این که به این مجموعه تفریحی هیجان انگیز بروید، کافی است خودتان را به پتالینگ جایا (Petaling Jaya)، منطقه ای در 15 کیلومتری مرکز شهر کوالالامپور برسانید. وقتی پا به درون پارک موضوعی سان وی لاگون بگذارید با مجموعه ای از انواع تفریحات آبی و غیر آبی متنوعی رو به رو خواهید شد که با گشت و گذار در آن، محال است لحظه ای کسل و کلافه باشید!

این پارک موضوعی بزرگ در کل 35 هکتار وسعت دارد و از 6 بخش مختلف تشکیل شده است:

1- نیکلدیون لاست لاگون

2- پارک آبی

3- شهربازی

4- باغ وحش

5- پارک هیجان

6- پارک وحشت

 در هر یک از این بخش ها سرگرمی های متنوع و غیر قابل چشم پوشی، به گونه ای در برابر شما قرار می گیرد که متوجه گذر زمان و اتمام روز نخواهید شد. زمانی که پارک موضوعی سان وی لاگون در سال 1992 در مالزی افتتاح شد، سالانه 2 میلیون بازدیدکننده را به خود اختصاص داد و افتخارات و عناوین مختلفی را از آن خود کرد. به طور مثال نخستین فلو راید (نوعی شبیه ساز موج سواری) و نخستین سینمای 5 بعدی و آبی مالزی، در مجموعه سان وی لاگون افتتاح شد. همچنین عنوان بزرگترین سرسره آبی جهان در سال 2013، به سرسره وو’ووزلا در سان وی لاگون تعلق گرفت. البته بزرگترین ساحل مصنوعی موج دار در دنیا و طولانی ترین پل معلق مالزی را نباید از قلم انداخت. طیف متنوع سرسره های آبی، بازی های هیجان انگیز با گردش 360 درجه و … نیز از دیگر تفریحات جالب توجه سان وی لاگون هستند. خوب است بدانید در اطراف این مجموعه وسیع تفریحی، امکاناتی چون هتل، مرکز خرید، داروخانه و دفاتر اداری به چشم می خورد.

آشنایی با شهربازی سان وی لاگون

بخش های مختلف پارک موضوعی سان وی لاگون

همان طور که اشاره کردیم در این مجموعه تفریحی بخش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به طور کامل به معرفی تمام آن ها و دیگر جذابیت های پارک خواهیم پرداخت.

1) نیکلدیون لاست لاگون | Nickelodeon Lost Lagoon

از ورودی های جذاب این بخش که بگذرید، دیگر خبری از فضا و منظره شهری کوالالامپور نیست و دور تا دور محوطه را پوشیده در گیاهان سرسبز می بینید. خودتان را برای تجربه لحظاتی ماجراجویانه و آبی آماده کنید. بخش نیکلدیون لاست لاگون با 4 هکتار فضای جنگلی احاطه شده و در خود بیش از 12 سرسره و تفریحات متنوع دارد. مهم نیست در چه سنی هستید، در نیکلدیون لاست لاگون به شما بسیار خوش خواهد گذشت!

نیکلدیون نوعی پارک موضوعی است که با شخصیت های کارتونی شبکه ای آمریکایی و به همین نام، ساخته شده است و در واقع این بخش از سان وی، نخستین پارک نیکلدیون آسیا می باشد.

بخش های تفریحی پارک نیکلدیون را در ادامه معرفی کرده ایم:

* بخش آبی باب اسفنجی | Spongebob Splash Adventure

بخش ماجراجویی باب اسفنجی، محیطی خانوادگی دارد که در آن می توانید فواره ها، سرسره ها، آبشار و بازی با باب اسفنجی را تجربه کنید.

قد: حداقل 1 متر

https://www.karnaval.ir/uploads/2017/12/XO6tZcjUQ9n1poym-1513583421100.jpg

* سقوط آزاد در مانسون 360 | Monsoon 360

آماده باشید، به جلو نگاه کنید و دست به سینه بشمارید: 3..2..1 !

در مانسون 360 قرار است هیجانی بی نظیر را تجربه کنید و از سرسره سقوط آزاد با سرعتی برابر 60 کیلومتر بر ساعت، به پایین سر بخورید.

قد: حداقل 1.2 متر

* سرسره خشم جنگل | Jungle Fury

سرسره خشم جنگل، تفریحی چند نفره و دوستانه است که در تیوپ هایی گرد، دور هم می نشینید و سقوط های ناگهانی و پیچش های سریع را در مسیری هیجان انگیز با یکدیگر تجربه می کنید.

قد: حداقل 1.1 متر

* سرسره کوبارانگو | KUBARANGO

در این سرسره هیجان انگیز از ارتفاع و شیب تندی به پایین خواهید رفت و لحظه ای سبک‌وار را تجربه می کنید. سپس همان طور از مسیری منحنی بالا رفته و با برگشت از آن، این بار با سرعت به مسیر کناری هدایت می شوید.

قد: حداقل 1.1 متر

* بازی شالاپ شلوپ | Splish Splash

یک آب بازی تمام عیار کودکانه را در بخش شالاپ شلوپ تجربه کنید. آب در اشکال مختلف، با سرعت و در فضایی شاد و هیجان انگیز، در قسمت کودکان به نمایش در می آید. می توانید برای سرگرمی بیشتر بچه ها، قوانینی بگذارید؛ مثلا هر کسی توانست از زیر فواره ها بگذرد و خیس نشود و ….

منبع: سایت کارناوال

 

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی