تجهیزات شهربازی

بازی یکی از شیرین ترین لذتهای دوران کودکی است که بدون شک بهترین خاطرات انسان را هم می سازد. صد البته که فرقی هم نمیکند کودک مشغول چه نوع بازیای باشد و فقط از هیجان بازی لذت میبرد، حسابی کیف میکند و حالش بهتر میشود. این حس هیجان و لذت به قدری دوست داشتنی است که این روزها دیگر بازیها فقط مخصوص بچه ها نیست. متخصصان این رشته انواع مختلفی از بازیها را طراحی کرده اند که نه تنها به درد بچه ها نمی خورد و سرگرمشان نمیکند که گاه حتی برایشان ممنوع است.

http://www.delgarm.com/images/news/a735/1393/01/20/P1397045378.jpg

“قدیمیترین شهربازی دنیا”

حدس بزنید اولین شهربازی دنیا کی و کجا افتتاح شد؛ صد سال پیش؟ دویست سال؟ سیصد سال یا شاید چهارصد سال قبل؟! نه، هیچکدام. سن قدیمیترین شهربازی دنیا از این حر فها بیشتر است و به حدود 430 سال قبل بر میگردد. مکانش هم شاید برایتان جالب باشد، چون اغلب مردم فکر میکنند اولین شهربازی دنیا در کشور آمریکا ساخته شده است در حالی که اولین شهربازی در دانمارک قرار دارد. سال 1583 میلادی بود که کارش را آغاز کرد. در حالی که قدیمیترین شهربازی آمریکا سال 1846 افتتاح شده؛ یعنی 263 سال پس از نخستین شهر بازی جهان.

“دیزن یلند توکیو؛ جالب و پرطرفدار”
شهربازی یعنی فضایی شلوغ و پر از جمعیت. یعنی جایی که همه مردم، در هر سن و سالی که باشند میتوانند بیایند و از بازیهای آن لذت ببرند. یعنی فریاد و لذت و هیجان. این بازیهای هیجان انگیز و لذت بخش هم برای بچه ها مناسب است و هم برای بزرگسالان؛ فقط باید دقت داشته باشید بازی مناسب سن و حال و هوای خودتان انتخاب کنید. در این میان، بعضی از شهربازیها طرفداران بیشتری دارد و نه تنها مردم همان شهر و کشور از آن استفاده می کنند که گردشگران خارجی هم ترجیح می دهند در طول سفرشان، سری به آنجا بزنند و کمی بازی کنند. یکی از این پارکهای پرطرفدار که بازدیدکنندگان زیادی دارد “دیزنی لند” توکیوست. براساس آماری که یکی از موسسات نظرسنجی در این زمینه ارائه کرده، سال 2011 جمعیتی بیش از 13میلیون نفر به این پارک مراجعه و در آن بازی کرده اند. شاید بتوان اسمش را گذاشت گردشگری چرخ و فلکی!

Image result for ‫شهربازی های دنیا‬‎

حرکت با سرعت 240کیلومتر بر ساعت

ترنهای هوایی یکی از هیجان انگیزترین بازیهایی است که در پارکهای بازی نصب و راه اندازی شده اند، اما بعضی از این ترنها هم واقعا ترسناک است و سوار شدن به آنها دل و جرأت می خواهد. به عنوان
نمونه یکی از بلندترین ترن های هوایی که در آمریکا قرار دارد با ارتفاع 139 متر ساخته شده است و سریعترین ترن نیز در امارات متحده عربی قرار دارد که با سرعت 240 کیلومتر در ساعت حرکت میکند و تا این تاریخ رکورد سریعترن ترن جهان را برای خودش حفظ کرده است.

ترس و هیجان در کنار حیوانات واقعی

اگر هنگام بازی، انسانی که لباس شیر یا خرس پوشیده است سر راهتان سبز شود، چقدر میترسید؟ واقعا این ترس به همان اندازه ای است که از دیدن شیر و خرس واقعی به شما دست خواهد داد؟ مسلما هیچ کس از انسانی که لباس حیوانات را میپوشد، خیلی نخواهد ترسید، ولی مسئولان بعضی از شهربازیها برای اینکه این حس واقعیتر شود از حیوانات واقعی کمک گرفته اند. در یکی از این پارکها که مشابه طبیعت آفریقا، ولی در آمریکا طراحی و در مساحتی بیش از 29 هکتار ساخته شده است، حیواناتی مانند کرگدن، گورخر، فیل و بز کوهی پرسه میزنند. البته با اینکه لوازم بازی هم در این پارک وجود دارد، ولی تمرکز بیشتر بر محیط طبیعی و هیجانهای ناشی از آن است. البته این پارک با داشتن بیش از 2700 حیوان، بزرگترین باغ وحش فلوریدا هم محسوب میشود.

Image result for ‫شهربازی های دنیا‬‎

بهترین شهربازی دنیا کجاست؟
وقتی چرخ و فلک بلندی ساخته میشود یا ترن سریعی به کار می افتد، مدیران شهربازیهای دیگر به فکر می افتند رکورد آنها را بشکنند. به همین دلیل دنیای رقابت شهربازیها حسابی شلوغ و هیجان انگیز شده است. با این همه تنوع، محققان از طریق نظرسنجی های مختلف توانسته اند بهترین و جذابترین شهربازی را پیدا کنند.  براساس نظرسنجیهای متعدد شهربازی Cedar Point، در آمریکا به عنوان یکی از بهترین و جذابترین شهربازیهای دنیا شناخته شده است. دلیل این انتخاب هم کاملا مشخص است، چرا که این شهربازی یکی از بزرگترین، بلندترین و هیجان انگیزترین ترنهای هوایی و چرخ و فلک های دنیا را در اختیار دارد. آنجا محلی فوق العاده برای کسانی است که عاشق ارتفاع و بازی در پیچ و خم های ترنهای تندروی هوایی هستند. آنها که دوست دارند هنگام بازی دلشان ضعف برود چند ترن هوایی و چرخ و فلک دارد که ،Cedar Point و نفس شان بند بیاید.شهربازی تعدادشان در مقایسه با سایر شهربازیها بسیار زیاد است. همچنین قرار است ترنی به این مجموعه اضافه شود که سواران بر صندلیهای آن می توانند با سرعت متوسط 50 مایل در ساعت حرکت کنند و با این سرعت تا 90 درجه هم پیچ بخورند. این ترن پنج بار سرعتش را تا 72 مایل بر ساعت افزایش میدهد تا تندتر بالا و پایین برود و پیچ و تاب بخورد. به هرحال شهربازی های جهان دائم رکوردها را میشکنند تا به عنوان یکی از بهترین پارک ها شناخته شده و میزبان مهمان های بیشتری شوند.

منبع: نیلوفر اسعدی بیگی

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی