تجهیزات شهربازی

1-مشاوره اولیه و انتخاب محل احداث شهربازی

برای انتخاب محل احداث شهربازی چه در شهربازی های روباز چه در شهربازی های سر پوشیده باید نکات مهمی در نظر گرفته شود. اگر مجموعه مورد نظر در یک ساختمان یا مجتمع تجاری قرار گرفته باشد و عملیات های ساختمانی قبلاً انجام شده است میزان بار سازه که میزان بار قابل تحمل در یک متر مربع میباشد به همراه ارتفاع باید مورد بررسی قرار گیرد. درشهربازی های روباز و شهربازی های همسطح نیز زمین انتخاب شده میبایست کاملا سفت و دارای زهکشی مناسب باشد. در این مواقع بررسی وضعیت لایه های خاک مانند تراکم و درصد رطوبت و… میتواند انتخاب دستگاه ها و امنیت یک شهربازی را تامین کند. کنترل مواردی مانند راه های خروج در مجتمع ها در نظر گرفتن موارد حفاظتی، شیب زمین و….نیز ضروری است. به خصوص در انتخاب محل احداث شهربازی های روباز.بررسی راه های ورود و خروج وسهولت رفت وآمد در شهربازی های سر پوشیده ودر نظر گرفتن این موارد برای شهربازی های روباز قابل ذکر است. همچنین در شهربازی های روباز نزدیکی به مناطق مسکونی و خطوط انتقال برق باید قبل از شروع به کار برسی گردد. رعایت استاندارد ها برای انتخاب محل احداث یک شهربازی سرپوشیده یا روباز برای جلوگیری از مشکلات آینده بسیار ضروری است و انتخاب یک مشاور مناسب و متخصص دراحداث یک شهربازی یا فضای تفریحی برای انجام یک پروژه بدون عیب از ابتدا بسیار ضروری است.

در مرحله مشاوره اولیه در بررسی های اقتصادی و طرح های توجیهی وبازگشت سرمایه نیز میتواند مورد بررسی قرار بگیرد

2-مستر پلان .مشاوره انتخاب دستگاه و جانمایی

مرحله بعدی احداث یک شهربازی میباشد. خصوصیات یک شهر . مشخصات فنی ساختمان و نوع نگاه مشتری در انتخاب دستگاه ها تاثیر گذار است.جانمای محل قرار گرفتن هر دستگاه در شهربازی های سرپوشیده و روباز میباست قبل از شروع به طراحی و دکوراسیون مجموعه و یا ساخت دستگاه ها آماده گردد رعایت فاصله های مناسب بین دستگاه ها .عبور و مرور مناسب باید به صورت استاندارد در جانمایی و پلان جانمایی لحاظ گردد. در پلان جانمایی تعداد دستگاه های که میتوان در یک مجموع قرار داد و نوع دستگاه ها مشخص میگردد انتخاب دستگاه های کم استهلاک و با کیفیت که ساخت کارخانه های معتبر باشد در اولویت میباست قرار گیرد. بررسی استاندارد دستگاه های مکانیکی بسیار مهم میباشد. بر حسب پلان کابل کشی های برق نیز میتواند صورت پذیرد و حدود برق مصرفی نیز محاسبه گردد. در شهر بازی های روباز بررسی شرایط جوی وآب و هوایی نیز باید در نوع چیدمان یک دستگاه لحاظ گردد مخصوصا در دستگاهای های روباز با ارتفاع بالا  که سرعت باد بر آنها تاثیر مستقیم دارد.این 2 مرحله از مراحل احداث شهربازی مراحل مقدماتی محسوب میگردد ودارای اهمیت است که متاسفانه دربسیاری از شهربازی های ایران انجام نشده است. برای احداث یک شهربازی مدرن تخصصی و درآمد زا باید به کلیه مسایل به دقت توجه شود .

3-شخصیت پردازی و طراحی داخلی

دادن هویت به یک مکان تفریحی تنها با طراحی درست آن مجموعه امکان پذیز خواهد بود طراحی نقش اساسی در فروش یک شهربازی خواهد داشت. انجام طراحی و دفترچه های جزییات در طراحی در این مرحله صورت خواهد گرفت.

IMG_20120101_065711

4-خرید دستگاه و نصب

خرید دستگاه از اهمیت ویژه ای برخورد ار است. انتخاب دستگاههای مناسب از مهمترین بخش های احداث شهربازی میباشد. خرید دستگاه خوب با قیمت مناسب ترخیص دستگاهها و تهیه استاندارد های لازم بهره برداری و نصب نیز در این مرحله خواهد بود

5-اتوماسیون فروش

اتوماسیون های ویژه شهربازی جهت کنترل فروش و ارایه خدمات فروش استفاده میگردد و ابزاری بزرگ در دست مدیر شهربازی جهت اتخاذ تصمیم های درست خواهد بود. سیستم کارتی embed استرالیا از بهترین سیستم های کارتی شهربازی در دنیا میباشد که با دارا بودن نمایندگی در کشورهای مختلف مخصوصا ایران و پشتیبانی عالی میتواند راه کاری مطمئن برای کنترل فروش و افزایش فروش باشد.

6-اموزش پرسنل و مدیر

اخرین مرحله قبل از افتتاح اموزش پرسنل میباشد تا نحوه سرویس دهی صحیح را بیاموزند. در این خصوص دوره های مختلف مدیریتی شهربازی و همچنین استاندارد توسط یکی از شرکت های متخصص در این زمینه انجام میگردد.

7-دریافت مجوز و استاندارد

دریافت مجوز ها و مراحل استاندارد سازی مجموعه نیز از مراحل مهم میباشد که همزمان با بشروع کار اغاز میگردد و تا پایان راه اندازی ادامه خواهد داشت.

Image result for ‫عکس شهربازی‬‎

منبع:ارشام صفی پوریان

گالری تصاویر

تم دریا تم جنگل Dolphin دستگاه UFO photo_2017-09-14_15-59-34 +6 mertspor langırt masası ff1 ocean airhockey site fire man 2 sit T-rex 3 - Copy

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی