تجهیزات شهربازی

همه شما علاقه مندان فیلم های سه بعدی مطمئنا  دیدن این فیلم را حداقل در شهربازی ها تجربه کردید و با هیجان و لذت این فیلم در سینماها آشنا هستید .

در حقیقت فیلم های سه بعدی فن آوری جدیدی نیستند ،فیلم سازان از سال 1920میلادی در حال استفاده و تکمیل این فرآیند بودند.فیلم های سه بعدی در واقع بازی های فکری می باشند که به مغز در پیدا کردن هر چه بهتر راه هایی برای تجسم جهان ما در فضای سه بعدی ،کمک می کند.

فیلم های اولیه 3D در مقایسه با تکنولوژی امروزه ی  3D ها بسیار ابتدایی بودند.اولین فیلم 3D Power of Love, (قدرت عشق) بود  که به صورت یک فیلم صامت سیاه و سفید در سال 1922 میلادی منتشر شد.

wallpaper-cinema-3d

این نخستین فیلمی بود که با استفاده از عینک Anaglygh با یک لنز قرمز و یک لنز سبز و دو حلقه فیلم ساخته شده بود.

برای مدت مدیدی ،حدودا30 سال تولید فیلم های 3D متوقف شدند تا اینکه در سال1952میلادی فیلم Bwana Devil بر اساس یک داستان واقعی شیر های آدم خوار در Tsavo به عنوان اولین فیلم سه بعدی رنگی منتشر شد واین اتفاق زمینه ی رشد و پیشرفت تولید فیلم های 3D را فراهم ساخت.

پس از دوره طلایی که فیلم های 3D در سال 1952میلادی داشتند ،این فیلم ها برای چند دهه محبوبیت خود را از دست دادند تا زمانی که در سال 1980 میلادی ،وقتی که  IMAX و Walt Disney شروع به تولید فیلم های تخیلی کردند ،3D دوباره متولد شد.آن ها با تولید فیلم We are Born of Stars در سال 1985میلادی شروع کردند.

pr_kinepolisOost01_l

این جریان باعث معرفی بیشتر فیلم های 3D  تا سال 2000 میلادی شد،تا در سال 2009 میلادی زمانی که فیلم آواتار منتشر شد ،3D دوباره در صحنه ها درخشید.

فیلم آواتار به صورت بین المللی در 3671 سینما  به صورت سه بعدی  به نمایش گذاشته شد این در حالی بود که بسیاری دچار شک و تردید بودند که 3D پیشرفت خواهد کرد  یا نه ؟ گرچه این سوال در عصر ما بدلیل پیشرفت چشم گیر سینما های چند بعدی ،ماهیتی ندارد و دیگر مطرح نمی شود.

thesuccessof

  avatar-4d

  avatarcinema

حال سوال اینجاست که عملکرد مغز در ساخت تصویر های سه بعدی در جریان زندگی روزمره چگونه است؟

انسان ها گمان میکنند که جهان پیرامون خود را به صورت 3D میبینند ولی در حقیقت ما فقط می توانیم ابعاد عرض و ارتفاع را درک کنیم ،این چنین است که مغز با استفاده از چیز هایی که چشم میبیند و نشانه هایی نظیر اندازه ،سایه و با محاسبات پیچیده ای یک  تصویر از این که اشیا در فضا قرار گرفته اند را در ذهنمان ایجاد میکند.

امروزه دیدن فیلم های سه بعدی در سینما های سه بعدی در شهربازی ها و پارک های تفریحی بسیار رایج و هیجان انگیزهستند ،هم چنین پیشرفت این سینما ها به سینما های چهار ،پنج و شش بعدی با افزودن افکت هایی نظیر باد،رعد و برق ،پاشیدن آب و حرکت صندلی ها بر هیجان و کیفیت این فیلمها افزوده و ببیننده را کاملا در فضای فیلم شبیه سازی شده قرارخواهد داد.

Cinema-3d_haptics3d

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی