تجهیزات شهربازی

این روزها پارک های تفریحی و شهربازی ها به جهت فراهم نمودن لحظاتی شاد و مفرح برای جمع کثیری از مردم یکی از عناصر مهم جذب توریست در ملل گوناگون می باشد که این قابلیت در جهت بهبود وضعیت اقتصادی ومعیشت مردم آن ناحیه نقش مهمی ایفا می کند.

پیشینه شهربازی به سالم 1133 میلادی برمی گردد.در آغاز بصورت نمایشگاه ها و مکان های فرح بخش و شادی آور شروع بکار کردند که در دوره های بعد این مکان ها به مجموعه شهربازی های پیشرفته ،همراه بازی های گوناگون و متعدد و فروشگاه ها ی اغذیه و نمایشگاه های عجیب و جذاب تغییر شکل دادند.

download

امروزه ساختار اکثر شهربازی ها به دو صورت شهربازی روباز و شهربازی سرپوشیده می باشد .که قسمت سرپوشیده اکثرا شامل بازی های ویدئویی برای کودکان با امنیت بالا میباشد و قسمت روباز اصولا با دستگاه های بزرگ و سنگین مکانیکی  در آن، طراحی میشوند .دستگاه هایی که در شهربازی ها استفاده میشوند عبارتند از:

  1. دستگاه های مکانیکی مانند چرخ فلک ،ترن هوایی،کشتی و ….که در شهربازی های روباز اصولا استفاده میشود.
  2. بازی های ویدئویی
  3. بازی های رباتیک
  4. بازی های جایزه ای
  5. تکان دهنده های کودک
  6. سازه های بازی کودکان
  7. ماشین های برقی و……

یکی از عوامل مؤثر و مهم در شهربازی ها،داشتن شکل و طرحی دلپذیر و دوست داشتنی است که از دید یک مراجعه کننده و مشتری این طرح ها باید به گونه ای باشد که آ نها لذت ببرند و خواستار گذران وقت بیشتری در محوطه شهربازی و غرفه های اطراف  باشند.

به جهت رشد بلوغ فکری و ذهنی کودکان ، طراحی و ایجاد بخش های فرهنگی و علمی مناسب در محیط های شهربازی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

فواید راه اندازی شهربازی :

از فواید راه اندازی و احداثشهربازی ،پذیرش و بوجود آمدن فرصت های شغلی گوناگون برای یک منطقه می باشد، زیرا همان طور که در ابتدا گفته شد شهربازی ها نقش مهمی در جذب مشتری و توریست برای آن منطقه را دارند ، از این رو زمینه های شغلی بیشتری فراهم خواهد شد و به تبع آن اوضاع اقتصادی بهبود خواهد یافت.بعلاوه وجود شهربازی ها و مکان های تفریحی مناسب در یک کشور سبب افزایش سرانه سن امید به زندگی  در آن کشور می گردد.

شایان ذکر است وجود شهربازی می تواند باعث ایجاد ارتباط بین فرهنگ و اقوام گوناگون و گروه های سنی مختلف نیزشود که در اشاعه فرهنگ صحیح زندگی و ارتباط بین نسل ها حائز اهمیت می باشد.

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی