تجهیزات شهربازی

وحشتناک ترین وسایل شهربازی های دنیا | سوار بر دلهره (۱)

سرعت، پیچ و تاب، هیجان، جیغ و وحشت ما را به سمت شهرهای بازی  جذب می کنند. خیلی از ما دوست داریم آخر هفته هایمان را، خسته از کار و زندگی روزمره و کسالت بار در شهربازی ها بگذرانیم. به محض ورود به هر شهر بازی صدای خنده و جیغ و فریاد به سمتتان هجوم می آورد. دستگاه هایی غول پیکر که هر کدام به شیوه ای، هیجان را در رگ هایتان جاری می سازند؛ یکی با سرعت سرسام آور، دیگری با ارتفاع خوفناک و بعضی هایشان هم با پیچ و تاب های فراوان و پی در پی.

اگر در این فکر هستید که برای چشیدن طعم وحشتی امن، به این پارک های بازی بروید و برای هیچ آسیبی آماده نیستید، باید در تصمیمتان تجدید نظر کنید. زیرا گاهی ترس و حادثه با هم گره می خورند. در میان این وسیله ها بعضی هایشان به قدری هولناک هستند که استفاده از آنها شرایط سنی و بدنی خاصی را می طلبد. حتی اگر شما از نظر فیزیکی و روانی هم آماده باشید، اما باز هم نمی توان از همه چیز مطعن بود. گاهی ممکن است دستگاهی که می خواهید سوارش شوید، آن قدر قدیمی باشد که سنش از عمر شما هم بیشتر باشد.

حسی که آخرین بار بر روی یکی از این وسیله ها داشتید را به یاد آورید…ترس تا سر حد مرگ، حرکت محسوس آدرنالینی که با خون در تمام بدنتان پمپاژ می شود، حال تصور کنید که این دستگاه صد سال عمر دارد، یا در گذشته ای نه چندان دور چندین کشته و مجروح به جای گذاشته است. هر لحظه ممکن است دستگاهی از ریل خارج شود، یا کمربندتان باز شود و به پایین سقوط کنید…

قطعا با در نظر گرفتن این احتمالات، میزان ترس و وحشتی که به سراغتان می آید چندین برابر قبل است. اما به چه قیمتی! حاضرید با پذیرفتن احتمال بالایی که برای صدمه دیدن یا مرگتان پیش بینی می شود به استقبال این هیجان بروید؟

وبسایت لیست ۲۵ (List۲۵) در سال ۲۰۱۷ لیستی از ترسناک ترین وسیله های شهربازی، در سرتاسر دنیا منتشر کرده است. برای شناختن این وسیله ها کارناوال را همراهی کنید تا تجربه ای جذاب از آدرنالین داشته باشیم…

قبل از آشنایی با وحشتناک ترین وسایل شهرهای بازی بهتر است این نکته را هم متذکر شویم که شهربازی هایی که در این مطلب  نام برده می شوند، وسایل و دستگاه های مهیج بسیاری را در خود جای داده اند که پرداختن به تمام آن ها در این مطلب نمی گنجد. کارناوال در سفرهایی مجزا، به هرکدام از این پارک ها سفر خواهد کرد و تجربه هایش را با شما به اشتراک می گذارد.

ترن هوایی وایلد وان | آمریکا

رولر کوسترها یا همان ترن های هوایی از اقلام متداول تمام شهربازی ها هستند. وایلد وان (Wild One) رولر کوستری است در اولین شعبه شهربازی سیکس فِلَگز (Six Flags) آمریکا که با آغوش باز، انتظار دیوانه های هیجان را می کشد. این رولر کوستر با سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع ۳۰ متر، در پیچ و خم های فراوان حسابی می گرداندتان.

وایلد وان از سال ۱۹۱۷ مشغول خدمت رسانی است و هم اکنون در حدود صد سال، یعنی بیش از خیلی هایمان عمر دارد. اگرچه این دستگاه هیچگاه با هیچ مشکلی مواجه نشده و همواره مسافرانش را با ایمنی کامل به گردش برده، اما با این حال سوار شدن بر وسیله ای چوبی آن هم با این قدمت کمی دل و جرئت می طلبد.

با سوار شدن بر وایلد وان نه تنها تفریحی پر شور را تجربه خواهید کرد، بلکه می توانید ادعا کنید که از یک شی تاریخی استفاده کرده اید!

هزینه ورودی سیکس فلگز: حدود ۶۸ دلار

آدرس: آمریکا، نیو یورک، مجموعه سیکس فلگز

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی