تجهیزات شهربازی

توقیف 111 وسیله بازی غیراستاندارد در گلستان

شهربازی

مدیر کل استاندارد گلستان گفت: با بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان و متخصصان این اداره‌کل از شهربازی‌های استان، از ابتدای سال تاکنون ۱۱۱ تجهیز بازی به‌علت نداشتن انطباق با استاندارد توقیف شده است.

به گزارش ایسنا، «محمود فرمانی» در کارگروه تخصصی استانداردسازی و ارتقای کیفیت کالا و خدمات با بیان این‌که رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی و تجهیزات پارک‌ها و شهربازی‌ها مشمول استاندارد اجباری است و هر سه مرحله ساخت، نصب و بهره‌برداری را در بر می‌گیرد، اظهار کرد: دریافت تاییدیه به انجام همه مراحل با نظارت کارشناسان استاندارد منوط است.

وی افزود: با توجه به همکاری و تعاملات انجام شده با شهرداری‌ها، انتظار داریم که آن‌ها  برای حفظ ایمنی و سلامت شهروندان از فعالیت تجهیزات شهربازی‌ها و زمین های بازی که نسبت به دریافت گواهی ایمنی اقدام نکرده اند، جلوگیری کنند.

فرمانی تاکید کرد: بهره برداران و مالکین باید تصویری از گواهینامه صادر شده برای هر یک از وسایل و تجهیزات را به منظور  اطلاع و ایجاد اطمینان در مردم، در کنار هر وسیله به طور جداگانه نصب کنند.

دبیرشورای استاندارد گلستان در ادامه با بیان این‌که ماده 17 قانون هوای پاک که معاینه فنی همه موتورخانه‌های دستگاه‌های دولتی الزامی است، گفت: کارشناسان استاندارد در سال جاری موفق به بازدید موتورخانه‌های 45 دستگاه اجرایی در سطح استان شدند که 42 مورد آن‌ها، منطبق با حد استاندارد آلایندگی بوده است.

مدیرکل استاندارد گلستان قطع گاز دستگاه‌های اجرایی را خواستار شد که در انجام معاینه فنی موتورخانه‌ها یا در برطرف کردن عدم انطباق‌ها همکاری نمی‌کنند.

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی