تجهیزات شهربازی

1-لطفا در ابتدا بیوگرافی کوتاهی از خود و سوابق خود در صنعت شهربازی بیان نمایید؟

بنده سید مرتضی رضوی هستم متولد سال 1336 ، فعالیت خود را از سال 1354 در زمینه نصب و راه اندازی انواع وسایل شهربازی با همکاری شرکت SDC ایتالیا در پارک ارم آغاز نمودم. تا کنون با بیش از چهار دهه سابقه در ساخت انواع وسایل و تجهیزات و راه اندازی شهربازی در سراسر کشور دور جدید فعالیت های خود را در شرکت فنی و مهندسی شهربازی سازان طلایی آغاز نموده و پس از آن با تأسیس گروه صنعتی رضوی سعی بر این داشتم تا با توجه به استاندارهای جهانی گام جدیدی در ارتقاء و نوآوری در ساخت وسایل شهربازی علی الخصوص بازی های سالنی مخصوص شهربازی های سرپوشیده برداردم.

2-گروه صنعتی رضوی در چه سالی تاسیس شده است و در حال حاضر چه خدمات و تولیداتی را به صنعت شهربازی کشور معرفی میکند؟ لطفاً در مورد گروه صنعتی رضوی بیشتر برای خوانندگان توضیح دهید.

گروه صنعتی رضوی در نیمه دوم سال 1392 در زمینی به مساحت ده هزار متر مربع و سطح زیربنای 3700 متر مربع سالن سرپوشیده در شهر توریستی بابلسر به منظور تولید سازه های مکانیکی ، پنوماتیکی و رایانه ای از جمله ، ترن زمینی ، ماشین برقی شهربازی ، بازوهای رباتیک شهربازی و … آغاز به کار کرد. بخش تولید این مجموعه متشکل از واحدهای فنی ، برق و الکترونیک ، رایانه ، مکانیک ، کارگاه تولید فایبر و رنگ آمیزی ، نجاری (مجهز به دستگاه CNC) و طراحی می باشد. که با هماهنگی و بهره مندی از متدهای روز دنیا به ساخت و تولید دستگاه های سرگرمی شهربازی ها می پردازد. گفتنی است واردات بازی های رایانه ای و لوازم یدکی آن ها که امکان ساخت آن در ایران نمی باشد ؛ نقش مهمی در فعالیت های این شرکت دارد. ضمناً این مجموعه ارائه خدمات پشتیبانی در زمینه نصب و راه اندازی و همچنین نگهداری دستگاه ها برای تمام فعالان در این راستا را فراهم می سازد. لازم به ذکر است هم اکنون بیش از سه هزار متر مربع دیگر در حال ساخت و اضافه شدن به مجموعه صنعتی رضوی می باشد تا فرآیند تولید با گستردگی هر چه تمام تر به خواست مدیریت مجموعه صورت گیرد.

3-چه محصولاتی تولید می کنید و چه برنامه ای برای تولید محصولات جدید دارید؟

لیست محصولات تولیدی در کارخانه جات گروه صنعتی رضوی به صورت زیر می باشد :

انواع تاب و سرسره ، چرخ و فلک ، فانوس ، هلیکوپتر ، سفینه ، کشتی ، انواع مری گو رند (چرخ و فلک کودک) و تکان دهنده ، سازه های بادی ، ترن زمینی ، ماشین های برقی و پیست سواری آن ها ، بازوهای رباتیک شهربازی و… که در حال حاضر تمرکز گروه طراحی ، الکترونیک و ساخت و تولید مجموعه بر روی بازی های رایانه ای همچون انواع ماشین سواری ، موتورهای مسابقه ای و برخی گیم های مهیج دیگر می باشد.

4-مزیت محصولات و خدمات شما  نسبت به شرکت های دیگر چیست؟

محصولات تولید شده در گروه صنعتی رضوی پیوسته همگام با پیشرفت کشورهای صاحب نام در این صنعت از جمله چین و ژاپن ، رو به جلو و در مسیر تکامل حرکت کرده تا با نیازهای روز افزون هموطنان عزیزمان مطابقت داده شود. همچنین دستگاه های وارداتی توسط حضور مدیران ارشد این مجموعه در نمایشگاه های بین المللی انتخاب شده و خریداری می شود. لازم به ذکر است مزیت بارز گروه صنعتی رضوی نسبت به سایر فعالان ، در نصب و راه اندازی و از جمله خدمات پس از فروش به مشتریان می باشد. هرگاه در هر نقطه ای از ایران دستگاه های فروخته شده دچار نقص شوند ، تیم تعمیرات خدمات پس از فروش به محل اعزام شده و در اسرع وقت مشکل را برطرف می کنند. حتی اگر در مدت زمان گارانتی دستگاه معیوب قابل تعمیر نباشد با یک دستگاه سالم دیگر تعویض می شود ؛ که گفتنی است این اتفاق تاکنون رخ نداده است.

5-چه گواهی و استاندارد های دارید و نقش استاندارد را چگونه ارزیابی می نمایید؟

همانطور که می دانید وسایل شهربازی ها صرفا بازی های رایانه ای و شبیه ساز ها نیستند لذا سایر دستگاه ها برای حفظ ایمنی استفاده کنندگان باید از استانداردهای لازم که توسط سازمان استاندارد ملی ایران تعیین می شود برخوردار باشند و تا حد امکان میزان ریسک و حتمال وقوع حادثه را به حداقل برسانند. که اگر طبق قوانین تمام این مفاد رعایت گردد به نفع مجموعه و عموم مردم می باشد. از این رو دستگاه های تولید شده توسط گروه صنعتی رضوی نیز دارای استانداردهای لازم و NDT بوده و علاوه بر آن  در حال دریافت گواهی ISO 9001-2008 نیز برای سایر دستگاه ها نیز می باشیم.

6- در حال حاضر شرکت های حرفه ای طراحی در دنیا یکی از مهمترین تکیه گاه های صنایع مختلف از جمله صنعت شهربازی ها هستند، شرکت هایی که به طور حرفه ای به تولید طرح های جدید و خلاقانه می پردازند و جوابگوی نیازهای روز افزون بازار هستند، چرا در ایران شرکت های طراحی حرفه ای در بخش صنعت شهربازی آنچنان که باید رشد نکرده اند؟

اگر مجموعه ای صرفاً به فکر منافع مادی خود باشد منطقی ترین راه حذف هزینه های طراحی و کپی برداری از نمونه های خارجی و یا حتی دیگر تولیدات داخلی می باشد. که این کار ریسک ناشی از عدم بازدهی مناسب محصول در بازار مصرف را نیز از بین می برد. لذا اکثر فعالان در این حرفه از گروه طراحی برای تولید دستگاه های جدید و متفاوت از سایر  مدل های مشابه استفاده نمی کنند. بدیهی است که این کار ضربه بزرگی به رشد و مطرح شدن صنعت سرگرمی و شهربازی کشورمان در منطقه می زند.

7- آرمان و آرزوی شما(چشم انداز کسب و کار) در این صنعت چیست؟

در هر صنعتی پیشگام و نوآور بودن و همچنین کیفیت ممتاز سبب می شود تا در رقابت با سایر صنعتگران هم صنف حتی در کشورهای دیگر ، جزء برترین ها باشیم. لذا در این حرفه نیز تولید بازی های به روز و مهیج که مشابه آن در بازارهای منطقه موجود نباشد سبب می شود توجه سایرین به فعالان ایرانی در زمینه وسایل سرگرمی و شهربازی جلب شود. که این امر باعث می شود بازار تولید و مصرف در داخل کشور بیش از پیش رونق یابد. در نتیجه هدف گروه صنعتی رضوی نیز بر این است تا با یاری منان متعال و با استفاده از کادری مجرب در طراحی و بهره بردن از تجربیات مدیریتی ؛ بتوانیم دستگاه هایی را به بازار مصرف عرضه کنیم که قابل رقابت با سایر شرکت ها در نمایشگاه های بین المللی باشد. که این امر منجر به گسترش صادرات تولیدات داخلی به کشورهای همسایه و منطقه می شود.

8-مهمترین دغدغه ای که اکنون با آن مواجه هستید چیست؟

 اشائه فرهنگ تولید و نوآوری در ساخت دستگاه های بازی و سرگرمی در سراسر کشور و همچنین تجهیز کردن شهربازی های سراسر کشور با جدیدترین دستگاه های بازی برای رضایت هر چه بیشتر بازدیدکنندگان. همینطور حضور پر رنگ تر در مارکت های جهانی و صادرات به کشورهای منطقه .

9-آیا فعالیت در این صنعت را به دیگران پیشنهاد می کنید؟چه توصیه ای برای علاقمندان به این  صنعت دارید؟

این صنعت در کشور ما ایران در حال ترقی است لذا فعالیت مجموعه های مختلف در این زمینه باعث رشد آن ها همگام با رشد صنعت بازی و سرگرمی می شود. لیکن باید این موضوع را مد نظر قرار داد که برای مطرح شدن در این رشته باید متفاوت از سایرین عمل کرد ، نقاط ضعف را شناسایی کنید و برای بهبود آن و تبدیل به نقطه قوت خود تلاش کنید. از سفر کردن برای کسب تجربه نهراسید و از نمایشگاه های مختلف دیدن کنید و در شهر بازی های بزرگ دنیا به امتحان دستگاه های سرگرمی بپردازید. ایده های نو همواره در زمان لذت بردن از دستگاه های دیگر شکل می گیرد.

10-آیا این صنعت، از علوم و تکنولوژی روز استقبال می کند؟ می توانید در این زمینه مثال بزنید؟

این صنعت نیز مانند سایر بخش های صنعتی با پیشرفت روز افزون علوم و فناوری بهبود می یابد و می توان خدمات بهتر و جذاب تری به مخاطبین ارائه داد. یکی از مهمترین بخش هایی که برای بهبود آن در این صنعت از علوم و فناوری استقبال می شود بخش ایمنی و کاهش ریسک دستگاه های متحرک شهربازی ها می باشد تا با استفاده از متدهای نوین طراحی و ساخت قطعات ، احتمال وقوع حادثه را به حداقل رساند. همچنین بدیهی است همگام شدن با تکنولوژی سبب می شود بازی ها و دستگاه های مهیج تری به بازار مصرف عرضه شود و شبیه سازی بازی های رایانه ای از نظر گرافیک ، موشن و پردازش به واقعیت نزدیکتر باشد و تجربه بی نظیری را به مخاطبین ارائه دهد.

11-لطفا در پایان اﮔﺮ ﭘﯿﺎم و ﺻﺤﺒﺖ ﺧﺎﺻﯽ دارﯾﺪ ﺑﺮای ﻣﺎ ﺑﻔﺮﻣﺎﯾﯿﺪ؟

با سپاس فراوان از زحمات شما.

منبع: سایت آمتک

Email this to someonePrint this pageShare on LinkedInShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها شهربازی
در همین موضوع

اخبار شهربازی